Zazaca Dil Günü Kutlaması

Kısa bir süre önce Zaza-Der tarafından ilan edilen 30 Nisan Zazaca Dil Günü için yemeli-içmeli güzel bir etkinlikte buluşuyoruz!


Tarih: 26 Nisan 2024
Saat: 20:00 - 24:00
Yer: Geoaktif Kültür Merkezi, Taksim/İstanbul


Kısa bir süre önce Zaza-Der tarafından ilan edilen 30 Nisan Zazaca Dil Günü için yemeli-içmeli güzel bir etkinlikte buluşuyoruz!

Etkinlik kapsamında, Zazaca Dil Günü'nün anlam ve önemini vurgulayan kısa bir konuşmanın ardından, tüm gece boyunca dans ve müzikle coşacak, bol miktarda Zazaca sohbet, anekdot ve tazelenen anılarla dilimizin güzelliklerini yaşayacak ve aynı zamanda mutfağımızın güzel örneklerinden oluşan nefis yiyeceklerimizi tadacağız.

İlk kez gerçekleşecek bu tarihsel kutlamanın heyecanını birlikte yaşamak için sizleri 26 Nisan 2024 Cuma akşamı Taksim'deki etkinliğe bekliyoruz!

NOTLAR

-Etkinlik giriş ücreti kişi başı 250 TL'dir. Ücrete 1 alkollü içecek veya 2 alkolsüz içecek dahildir (etkinlikten elde edilecek tüm gelir Zaza-Der'in kira vb. masrafları için kullanılacaktır).

-Zorunlu olmamakla beraber, etkinliğe gelecek tüm dostların kendi bölgelerinden tipik bir yiyecek yapıp getirmeleri güzel olur. Tüm yiyecekler bir açık büfeden servis edilecektir.

-Etkinlikte canlı müzik olmayacaktır. Onun yerine, tüm bölgelerden zengin bir govende/halay repertuarı çalınacaktır.

-Mekanda bir kapasite sınırı olduğundan, etkinliğe gelecek olan dostların mümkün mertebe önceden kişi sayısı bildirmesi yararlı olur.

İLETİŞİM:
Tel: 0532 - 493 97 36 / Hıdır Eren
Email: iletisim@geoaktif.com.tr / Cemal Atila

ETKİNLİK MEKANI:
Geoaktif Kültür Merkezi
Atıf Yılmaz Caddesi No: 16 Kat: 5
Taksim - İstanbul
www.geoaktif.com.tr


#zaza #zazaki #zazader #zazaca #30êNisaneRocaZonêZazaki #30NisanZazacaDilGünü